Aromaterapia

Cielené využívanie účinkov rastlinných a éterických olejov, aromaterapia, nás očarila pre svoju schopnosť pôsobiť na viacero rovín človeka. Má možnosť otvoriť bránu jeho mysle, pohladiť jeho dušu a uzdravovať mu telo. A ešte k tomu nádherne vonia.

V rovine mysle aromaterapiu vnímame ako jemného sprievodcu do jej hlbín. Do sveta našich myšlienok, predstáv, programov a spomienok tvoriacich náš duchovný svet. Pomáha nám vidieť, ktoré naše programy sú pre nás podporné a ktoré môžu viesť k nerovnováhe, slabosti či chorobe, a pracovať s nimi.

V oblasti duše vie byť aromaterapia zrkadlom našich emócií, citov a nálad. Pomáha ich prijať, pochopiť a spracovať do celku porozumenia. Umožňuje nám lepšie chápať seba samých a efektívnejšie tak pracovať s našou životnou silou. Oleje vedia uvoľniť napätie, vniesť optimizmus, zmierniť úzkosti a depresie, posilniť koncentráciu a pamäť aj prinášať radosť.

Na úrovni fyzického tela využívame účinky éterických a rastlinných olejov pre zlepšenie zdravotného stavu. Oleje pôsobia antibakteriálne, antiviroticky, antimykoticky, karminatívne, flebotonicky, analgeticky, protikŕčovo, stimulujú trávenie, posilňujú imunitu... Sú našou prvou voľbou pri akejkoľvek nerovnováhe.

Aromateraia sprevádza každú našu terapiu aj stretnutie. Podporuje pocit bezpečia a tým nám umožňuje otvoriť sa nielen sebe vzájomne, ale predovšetkým sebe samým, nášmu vnútornému svetu. Pomáha nám tak vykonať zmeny, ktoré potrebujeme k posilneniu nášho zdravia, vyladeniu duše a pochopeniu, ktoré nás vedie k väčšej sile, láske a múdrosti.

Aromaterapia v praxi

Používanie a riedenie rastlinných a éterických olejov

Účinky éterických olejov

Lorion