Sme dlhoročné priateľky, ktoré na sebe intenzívne pracujú.

Máme za sebou veľa kurzov, seminárov a vyše dvadsať rokov skúseností a intenzívnej práce so sebou. Nasmerovali nás k tomu najprv naše neuspokojivé zdravotné a psychické stavy a potom stále intenzívnejšia túžba spoznať svoj vnútorný svet a žiť v rovnováhe.

Z vlastnej skúsenosti vieme, že sa nám vždy v živote deje presne to, čo sa má, aby sme sa posunuli bližšie k sebe, k našej sile a múdrosti. Máme odvahu to prijať, zobrať zodpovednosť, pochopiť a zmeniť to, čo nám nevyhovuje.

Už vieme, že na to, aby sme dosiahli zmeny ohľadne zdravia, psychických stavov, vzťahov či práce, je treba najprv zmeniť postoj, naše myslenie a vyžarovanie.

Na začiatku našej spoločnej cesty sme sa stretli ako choré, ukrivdené a rezignované obete hľadajúce vinníkov a dokázali sme sa stať Kráľovnami svojho sveta. Dámami, ktoré sú zodpovedné za každý aspekt svojho života, vedia používať svoju vnútornú silu a múdrosť, konajú s radosťou a z vlastnej vôle.

Aj keď to vždy nie je ľahká cesta, napĺňa nás radosťou z pochopenia, harmónie, sily a lásky, ktorú sme počas nej našli. Snažíme sa vrátiť do rovnováhy so sebou aj ostatnými a žiť ju v každodennom živote. A túto cestu plnú objavovania krás a zákutí vnútorného sveta, cestu k stálemu zdraviu, harmónii v duši a rovnováhe ponúkame aj Vám.

Lucie Serafínová
Mgr. Irena Čisárová
Iveta Méhešová

Recenzie


Kráľovská terapia je čosi veľmi vzácne, pokiaľ sa tomu otvoríte a nekladiete odpor v podobe: „To ja nie, to Dominik“. Ja som len pozorovala a musela priznať, ako dobre dámy cítia. Celý život mám problém s mužmi, veľmi sa snažím dokazovať celému vesmíru, že sú podradný rod, nemajú právo tešiť sa zo života, a tak im to samozrejme s patričnou dávkou mojej energie ukazujem. Lenže… je to boj, odsúdenie sa na samotu a veľmi vyčerpávajúce. Chcem sa všetkým mužom ospravedlniť. Dovolila som si s pomocou dám precítiť ich bolesť a ich strachy. Majú to rovnako a tiež sa veľakrát cítia sami. A pritom často stačí tak málo. Ukázať iné naše ženské zbrane. Láskavosť, nehu, empatiu. Možno celý svet nebude krajší, ale ten môj určite. Ďakujem vám, dámy, za iný uhol pohľadu a návod, ako na sebe pracovať.

Na tému nášho partnerského vzťahu som mala viac terapií samostatných a spoločnú kráľovskú. V každej konštelácii som si uvedomila kus svojej zodpovednosti, prečo som si danú náročnú situáciu pritiahla. Videla som tiež, ako sa cíti manžel, a čo môžem zmeniť. Náš vzťah sa postupne zmenil, obaja hľadáme cestu k sebe, i keď na začiatku som to videla ako nemožné ;) Na terapie chodia aj moje deti (vo veku 7 a 10 rokov). Bola som prekvapená, ako si ich dievčatá získali, aké mám otvorené deti, ako sa vedia spojiť so sebou, zameditovať. Aj sa zlepšilo pocikávanie, bolesti brucha, strach zo školy. Napokon sa k terapkám pridal aj manžel a ide nám tá spolupráca doma všetkým ľahšie. Veľká vďaka. Na seminároch a terapiách som sa naučila používať aromatické oleje. Doma nám to krásne vonia a vôňa podporí naše zdravie fyzické i duševné.

Pred pár rokmi sa mi začala zhoršovať astma a alergie, a po lekárkinom vyjadrení, že s pribúdajúcim vekom to bude ešte horšie, som začala hľadať alternatívne liečebné metódy. Vyskúšala som bylinky a rôzne prednášky, terapie a cvičenia, pomohli na chvíľu a potom sa problémy vrátili. Pri návšteve prednášky o aromaterapii som sa zoznámila s krásnou dámou a terapeutkou Luci. Začala som chodiť k nej na terapie, kde som sa naučila chápať, že to, čo ma dusí, je strach, a nie prach a peľ. Postupne som zvládla rôzne strachy zo šoférovania, zo šéfa v práci, z komunikácie a prejavu na verejnosti, a výsledkom bolo voľné dýchanie a ubúdanie alergií. Po každej terapii sa cítim silnejšia a slobodnejšia. Luci, veľká vďaka.

Michaela

Etikoterapia

Pod vedením terapeutky riešim rôzne problémy zdravotné, hmotné, rodičovské, partnerské... Terapeutka nájde dôvod, či prekážku, teda môj nesprávny postoj k nejakej udalosti, ktorý ma blokuje. Pomôže mi postoj pochopiť a poskytne návod, ako mám tento postoj zmeniť. Po zmene postoja prichádza úľava, pokoj a vnútorná sila. A problém už nie je problémom. Už sa neuzatváram v nejakej predstave neschopnosti či problému, ale dávam si nádej, že veci môžem urobiť inak, a to mi poskytuje slobodu v rozhodovaní.

Elena

Etikoterapia

Pred stretnutím s Luciou a jej partiou som bola bežnou unavenou starnúcou žienkou. Cvičila som síce jogu a stravovala som sa relatívne zdravo, ale každodenný kolotoč v domácnosti a v práci mi nedával zmysel. Až etikoterapia mi postupne otvárala oči. Učila som sa vnímať, kedy som v úlohe obeti, kedy manipulujem okolím, kedy som neprirodzená. Učila a učím sa prijímať, čo mi život prináša, opravovať, čo mi nevyhovuje, a zostávať pozorná a otvorená. A vďačná. Láskavým terapeutkám aj sebe.

Jana

Semináre

Dlhšie semináre mi dávajú možnosť hlbšie zacítiť a pochopiť svoje slabosti a nájsť riešenie, lebo ma nerušia každodenné povinnosti. Tento týždeň som zacítila, ako veľmi som uzavretá spolupráci s mužmi, ako si tým bránim naplnenému spokojnému životu. Bolesť som cítila aj fyzicky v maternici. Kus napätia som vypustila, kus bolesti vyplakala, postoj som opravila, s úľavou a radosťou budem pozorovať výsledky v praxi…
Na seminári je výborné, že rovnakú tému vidím z rôznych strán, za každého účastníka. Mám možnosť si postoje (správne aj nesprávne) precítiť, opraviť, lepšie pochopiť, zapísať, zapamätať návody.

Michaela

Semináre

Na seminároch dostávam odpovede na otázky ohľadom života (čo je samotný život, prečo mi do života prichádzajú jednotlivé udalosti, ako s nimi pracovať) a aj sa učím, ako sa upokojiť – nájsť stabilitu, vnútornú silu, radosť a vôľu. Toto mi pomáha zmeniť to, čo mi v mojom živote nevyhovuje, čo ma oslabuje či brzdí. A čerešničkou na torte je podmanivý humor prednášateľky, ktorý vám umožní ľahšie zvládnuť aj veľmi ťažké životné udalosti.   

Zuzka

Semináre

Ďakujem za týždňový seminár venovaný hlavne téme pochybnosti. Že niečo nezvládnem. V mojom prípade čokoľvek. Počas konštelácií (mojej, či iných dám) som si mohla precítiť a potom pochopiť, kde som v blízkej či vzdialenej minulosti uverila, že sama nie som schopná zvládnuť takmer nič. Uvedomila som si, že to boli iba cudzie ponuky, na ktoré som naletela a uverila. Dnes už viem, že som toho v živote samostatne zvládla veľa, a viem sa o tieto úspešné spomienky v slabej chvíli oprieť. Už počas seminára sa mi začali ponúkať udalosti, kde som mala možnosť overiť si svoju novú silu a postoje. A hlavne už viem oceniť, koľko síl ma zmeny v živote stoja, viem sa za to oceniť a vziať si radosť a silu do bežného života. Ďakujem všetkým dámam za ich podporu, úsilie a chuť pracovať a inšpirovať.

Jana

Semináre

Veľkú zmenu som na sebe pozorovala na seminári, kde ráno cvičíme jogu a pilates. Na začiatku som cvičila s odporom, pozerala na hodiny, kedy to utrpenie skončí. Tu necvičíme len telo, ale aj vedomú prítomnosť v tele, pohybe: Postupne som si začala vážiť svoje telo ako môj nástroj na zažívanie, pochopenie reality. Uvedomila som si, že cvičím, aby moje telo bolo funkčné, zdravé, vitálne, lebo ho potrebujem na poznávanie pravdy o sebe a svete okolo. Dnes sa na cvičenie teším, cvičím aj sama s radosťou a plnou pozornosťou. Ďakujem za túto cennú skúsenosť.

Iveta

Semináre

Rada chodím na semináre, ktoré organizuje Luci. Mam ich na prvom mieste, lebo sa tam dozviem, čo ešte nemám v sebe spracované, nepochopené. Semináre mi v živote spravili veľký skok k sebe samej, viac si seba vážim, vnímam a načúvam sa. Davajú mi silu, radosť, zodpovednosť a vôľu posúvať sa ďalej. Vnímať život radostnejšie, ľahšie a vždy hľadať riešenie ako to ide.

Kraniosakrálna terapia mi pomáha zharmonizovať telo, nadýchnuť sa, ukotviť nové postoje, po etikoterapii je to balzam pre telo aj dušu.

Jana

Kniha

Knihu som prečítala celú. Keď ju otvorím znovu, často na mieste, ktoré dopĺňa moju práve prežívanú situáciu, nájdem v nej nový rozmer, ktorý som predtým nevidela, nepochopila. Je to kniha, ktorá sa dá čítať veľakrát a vždy sa dozviete niečo nové. Napríklad s otcom mám naoko dobrý vzťah, ale podvedome mu dokazujem svoju hodnotu, bojujem o jeho uznanie. Prejavuje sa to tak, že sa prieme o úplne nepodstatné veci. Vidíme sa málo, často mám blbý pocit, keď sa rozídeme. Raz večer som si prečítala poviedku Kde láska nestačí. Na druhý deň som bola s otcom na prechádzke, bolo nám spolu fajn. Neskôr som si spojila: v poviedke je návod ako zacítiť lásku rodičov, poplakala som si pri čítaní, na druhý deň som bola otcovi otvorená, podvedome som vnímala jeho lásku. Pri ďalších stretnutiach aj vedome – keď som sa prichytila, že s ním bojujem, nechcem bojovať, mám ho rada. Knižka je terapeutická.

Zuzana

Kniha

Luci, máš dar slova hovoreného aj písaného. Vieš presne vystihnúť, trefne aj humorne problém – nefunkčný program. Dať jasné inštrukcie k pochopeniu, náprave a zmene. Viem sa k tvojej knihe, poviedkam, vrátiť opakovane a vždy ma znova obohatia. Prosím, neprestávaj písať.

Iveta

Kniha

Luci, krásne, zaujímavo, poučne a hlavne humorne popíšeš rôzne udalosti aj znalosti, ktoré sa mi vryjú do srdca aj do mysle. Keď si neviem s niečim rady, obrátim sa najprv k svojmu srdcu (ako píšeš v knihe ☺) a zoberiem si knihu, alebo nájdem inšpiráciu na blogu, čo zrovna potrebujem pochopiť a poriešiť. Máš krásny dar slova aj písma a budem rada keď budeš svoje múdrosti aj skúsenosti zverejňovať a tým posúvať ďalej.

Mala som etikoterapiu spojenú so skenarom, ktorý mi pomohol zacítiť hlboko potlačený strach, Lucia ma podporila, poradila, ako môžem taký veľký strach zvládnuť. Domov som odchádzala ako nový človek.

Som veľmi vďačná za občasné vhľady do dávnejších spomienok. Keď poznám hlbšiu príčinu súčasných dejov, ľahšie sa mi mení postoj k týmto udalostiam. Veľká vďaka!

Kami

Na terapie k Luci chodievam už dlhé roky, používa rôzne techniky a mala som možnosť vyskúšať všetky. Za mňa je Luci niekto, kto vie vždy nájsť cestu ako pomôcť spracovať strach, obavu, úzkosť a iné. Pomohla mi prekovať staré udalosti ako znásilnenie, strach z autorít, či už v rodine alebo v práci. Som za túto pomoc veľmi vďačná a odporúčam všetkými desiatimi :-)))) A ešte jedna vec, u Luci vždy nájdete otvorenú náruč, ktorá Vás s láskou a humorom vie naučiť kráčať životom. Ďakujem.

Irena

Veľká vďaka za každú jednu terapiu, ktorú mám možnosť zažiť. Po každej očiste nastáva úľava nielen vo fyzickom tele. Celkovo sa cítim vnútorne pevnejšia, stabilnejšia a zodpovednejšia za svoj stav, v ktorom sa nachádzam. Prichádza oslobodenie od všetkého, čo ma ťaží a neviem si s tým rady, nerozumiem príčine. Pomocou Luci, jej jemnou nápovedou, empatickým, láskavým prístupom, nasmerovaním, si postupne začínam uvedomovať, prečo prichádza pocit menejcennosti, vnútorného napätia, rôzne fyzické ochorenia. A je toho naozaj veľa :)) Pochopila som, aký má veľký význam označenie, pochopenie spomienok, ktoré nespracované, nepochopené ovplyvňujú celkový môj stav, správanie, duševné napätie. A prečo som vlastne tu, aký mám zmysel, význam, hlavne sama pre seba. A dotyk rúk počas kraniálky je naozajstnou čerešničkou na záver.

Iveta

Posledná terapia pre mňa veľmi veľa znamenala. Prejaviť sa ako žena - je pre mňa tvrdý oriešok, z ktorého vznikli aj problémy v maternici (myom, silné a bolestivé krvácanie ). Áno, podľa doktorov to môžem dať preč, ale mne by to príčinu neriešilo. Potrebovala som to pochopiť, zistiť, kde som to nesprávne pochopila a hlavne čo s tým môžem urobiť. Uľavilo sa mi aj menej krvácam. Uvedomujem si, že je to beh na dlhé trate, tým chcem povedať, že to jedna terapia neurovná . Preto som Luci veľmi vďačná, že vie presne nasmerovať a doporučiť ďalší smer na ďalšie sedenie, všetko potrebuje čas a trpezlivosť.

Erika

V mojom živote som prišla do bodu, kedy som nevedela ako ďalej, cítila som sa unavená, stará, nespokojná a frustrovaná, môj život stagnoval, pribúdali mi zdravotné diagnózy a kilá... Vďačím kraniosakrálnej terapii, etikoterapii, konšteláciám, podpornej aromaterapii a hlavne skvelým dámam so širokými skúsenosťami, ktoré ma počas nich citlivo, s pochopením a podporou sprevádzajú, vedú a pomáhajú mi nájsť a pochopiť situácie, ktoré ma priviedli k mojim strachom a blokom, ktoré brzdili prúd životnej energie a radosti a spôsobili mi zdravotné problémy... Spracovaním týchto situácií a zmenou postojov  v nich sa začal k lepšiemu meniť aj môj život.... Bola som akoby stratená a teraz postupne nachádzam samu seba, po prvý raz v živote mám pocit, že mám svoj život vo svojich rukách a neuniká mi pomedzi prsty. Konečne som sa zhlboka a voľne nadýchla, môžem sa bez strachu prejaviť, nachádzam v sebe radosť, vitalitu, chuť žiť, silu čeliť novým výzvam... už viem, že mám návody, ako sa postaviť ďalším problémom. Mám pocit, akoby som omladla a žiarila, moje zdravotné problémy sú na ústupe, za všetko hovorí vyhlásenie môjho lekára: „Neviem, čo so sebou robíš, ale prosím, rob to všetko ďalej." Tým, že mením postoje a púšťam všetko, čo ma obmedzuje, ubúdajú mi aj kilá... Som vďačná, že som našla túto možnosť, vďačná za súzvuk týchto terapií a za láskavé vedenie dám, ktoré ma nimi sprevádzajú."

Počas konštelácie mám možnosť vidieť môj postoj v nejakej udalosti a aj si tento postoj precítiť. Zvyčajne sú to pocity ako strach, hnev, odpor či rezignácia, no nič príjemné.  Konštelácia mi umožní udalosť či nepríjemný pocit pochopiť a prijať. A to čo je najdôležitejšie, mám možnosť zmeniť svoje správanie – postoj v danej udalosti na základe predchádzajúceho pochopenia. Táto zmena postoja mi prináša pokoj, zmierenie, úľavu, slobodu a vnútornú silu. Toto všetko prebieha za pomoci terapeutky, ktorá poskytuje návody ako zmeniť postoj, ktorý mi nevyhovuje.

Konštelácie života sú výnimočné tým, že priamo vidím, čo spraví zmena postoja. Najprv mi zástupcovia ukázali, ako to v situácii mám rozostavené – videla som aj svoje podvedomé, nevedomé správanie. Dostala som návod, ako zmeniť nesprávny postoj, a konštelácia mi odzrkadlila navonok moju vnútornú zmenu. (Konkrétne vzťah s kolegom: keď som ja zmenila svoje nastavenie voči sebe, zacítila svoju hodnotu v práci, prestala dokazovať, aká som šikovná, sčasti som pochopila aj jeho správanie, náš vzťah sa zmenil, uvoľnil. Aj bez rečí a vysvetľovania, máme lepšiu atmosféru v kancelárii).

Insitné umenie duše. Toto slovné spojenie, myslím, najlepšie vystihuje to, čoho sa Vám dostane na stretnutí s týmito dámami. Dovolia Vám nahliadnuť pod pokrývku vlastného ja a začať sa so sebou samým úprimne zoznamovať. Ak hľadáte jednoduchý návod na spokojný život od zajtra, ste tu zbytočne. Tu sa ponúka poctivá práca na sebe samom. Tieto dámy Vám pomôžu precítiť, že Vy a jedine Vy môžete nasmerovať svoj život. Zároveň Vám ukážu vzorce správania a aspekty Vašej bytosti, s ktorými sa potrebujete vyrovnať. Zistíte, že to nie je vôbec ľahké a výsledok je neistý. Preto má zmysel vyhľadať tieto dámy, iba ak ste úprimne rozhodnutí spoznať samého seba. Neuvidíte hrdinu ani chrabrého bojovníka. To, čo ucítite, je pach vlastnej človečiny. A tá veru páchne. Páchne všetkým, čo nevieme či nechceme cítiť. Ak to chcete alebo potrebujete ucítiť, príďte.

Lorion